Την Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2016, στις 12 το μεσημέρι, θα δοθεί επίσημα στην κυκλοφορία το τμήμα της Ε.Ο. Κοζάνης – Θεσσαλονίκης, στο σημείο της πρώην γέφυρας του ΟΣΕ, από τον Περιφερειάρχη Δυτικής Μακεδονίας Θεόδωρο Καρυπίδη.
![Κατεδάφιση γεφυρών ΟΣΕ](https://www.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2016/12/katedafish-gefyrwn-ose3-slider.jpg)
Την Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2016, στις 12 το μεσημέρι, θα δοθεί επίσημα στην κυκλοφορία το τμήμα της Ε.Ο. Κοζάνης – Θεσσαλονίκης, στο σημείο της πρώην γέφυρας του ΟΣΕ, από τον Περιφερειάρχη Δυτικής Μακεδονίας Θεόδωρο Καρυπίδη.