Στις εγκαταστάσεις της 1ης ΕΜΑΚ στον Ασπρόπυργο για τον εορτασμό των προστατών του Πυροσβεστικού Σώματος Αγίων “Τριών Παίδων Εν Καμίνω” βρέθηκαν ο Περιφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας Θεόδωρος Καρυπίδης και ο εντεταλμένος σύμβουλος Πολιτικής Προστασίας Ηλίας Κάτανας.
Στις εκδηλώσεις παρόντες ήταν ο Αρχηγός του Πυροσβεστικού Σώματος Βασίλης Παπαγεωργίου, ο αναπληρωτής υπουργός Προστασίας του Πολίτη Νικόλαος Τόσκας και ο γενικός γραμματέας πολιτικής προστασίας Γιάννης Καπάκης.
![Στη Γιορτή του Πυροσβεστικού Σώματος στις εγκαταστάσεις της ΕΜΑΚ στον Ασπρόπυργο ο Περιφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας](https://www.pdm.gov.gr/wp-content/uploads/2015/12/giorth-pyrosbestikou-swmatos-ston-aspropyrgo-slider.jpg)